29 грудня 2017

 Прийшов вінець - року кінець

Багато цікавого відбулося у першому семестрі 2017-2018 н.р. Про все ми
ділилися на нашому блозі. Але з деяких причин залишилися справи, про які
ми нічого не написали.
 Наприклад, у школі відбувалися предметні тижні.
Зокрема тиждень математики, який провели вчителі Мельник Б.Б., Бурда
Г.В., Мига Н.Л. Учні молодших класів малювали малюнки, складали казки
про царицю-Математику, а учні старших класів випустили стіннівку. Учні 6
класів провели математичні перегони з теми «Додавання і віднімання дробів
з різними знаменниками ». Також дізналися цікаву інформацію про число π,
визначили його експериментально. На світлині фрагмент цього тижня.



Вчителі географії, педагог-організатор разом з учнями побували на екскурсії
в Колодяжному, Луцьку, екскурсії «Вечірній Львів», музеях Соломії
Крушельницької, історії релігії.


Вчитель християнської етики Озимок В.М. провела виховний захід з учнями
9-х класів, присвячений усім святам Діви Марії.










Вчителі 3-х класів Микитка С.А та Кузь О.Ф. разом зі своїми вихованцями
провели чудовий захід «До нас крокує вже Різдво» в Щирецькому Народному
домі «Просвіта», де були присутні батьки, учні та вчителі школи.
Пройшли товариські змагання «Що? Де? Коли?» між учнями школи №1 та
№2 та районні змагання з інтелектуальних ігор. Команда нашої школи
отримала заохочувальний приз.















В останній день навчання першого семестру вчитель основ здоров’я Колодій
І.Д., і класні керівники 1-11 класів провели єдиний урок з Правил безпеки
життєдіяльності, Правил дорожнього руху на зимових канікулах.
















Дякуємо усім спонсорам школи за допомогу у проведенні свята Миколая. І
особлива подяка депутату Верховної ради України Богдану Дубневичу.

Бажаємо їм і усім читачам нашого блогу добра, здоров’я, миру, щоб з Богом ми усі жили красиво, гідно і багато у Новому 2018 році!!!


28 грудня 2017 року учасниками драматичного гуртка нашої школи під керівництвом Скородинської Оксани Михайлівни, було проведено захід "Життя - це Божий дар".

Людське життя... Неповторне і звичне, радісне і сумне, солодке, як мед, і гірке, як полин. Життя людини - це стежина, устелена жовтогарячими чорнобривцями, духмяними вишеньками, стежина з червоними і чорними тонами, як у пісні: " Червоне - то любов, а чорне - то журба".

Головною темою заходу була духовна потреба людини в увазі родини,  в оточенні близьких, рідних.

Учні школи, вчителі, батьки та гості переглянули міні вистави "Згубна звичка" та "Протистояння", а також  були вражені танцем під музику "Аmeno", який символізував боротьбу добра та зла.



День Гідності та Свободи у школі
День Героїв Небесної Сотні – пам’ятна і скорботна дата, яка залишиться болісною згадкою у свідомості кожного українця.
У Щирецькій ЗОШ №2 І-ІІІ ст. відбувся вечір-реквієм, на який завітали безпосередні свідки і учасники тих подій – Наталія Садова, Тарас Фалендиш, Роман Голова. Майдан не має строку давності. Згадувати і говорити про це завжди важко, а особливо, коли ти не свідок, а учасник. Гості прийшли не з порожніми руками, а принесли так звані «сувеніри» з Майдану – каміння, яке у той час було основною зброєю багатьох, звичайну дерев’яну биту, ялинку…
Зі слізьми на очах учні 9-11 класів читали вірші про загиблих героїв, про згуртованість українців, про злочин влади проти людей.
Пісня у виконанні Вероніки Марців про те, щоб більше ніхто ніколи не гинув, вразила усіх присутніх. Ведучі вечора Вікторія Вітер та Анастасія Кріль послідовно відтворили події від першого до останнього дня боротьби. На презентацію про Богдана Ільківа, яку підготували учні школи, болісно відреагували усі.
Щира спільна молитва за усіх померлих, хвилина мовчання – і вечір закінчився.
Ми повинні пам’ятати про всіх Героїв Майдану, про те, що вони загинули заради нас, заради того, аби ми жили у вільній і незалежній країні.
Шилич М.В., учитель української мови та літератури

 Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІст.

27 грудня 2017

Ми Вас запрошуємо на чай
Напередодні храмового празника св.Варвари, яку прославляють і церква св. Трійці, і церква Різдва Богородиці у Щирці, у п’ятницю, 15 грудня, у Міжнародний день чаю, з метою популяризації здорового способу життя та культури харчування учні 7-А та 7-Б класів Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст. запросили п’ятикласників та шестикласників на чай.
Ініціаторами свята були дівчата.
Кравчишин Аня, Корнелюк Влада, Шилич Софія, Гриник Настя, Пушкар Ліля, Врублевська Юля, Ригель Аня, Соха Яна, Мозоль Наталя, Футала Мар’яна (7-А клас) та Денисенко Софія, Яріш Марта, Фітьо Василина (7-Б клас) розповіли історію та легенди виникнення цього напою, його цілющі властивості для здоров’я, традиції чаювання та цікаві факти про чай.
Хлопці із задоволенням сприйняли ініціативу дівчат і допомогли дегустувати напиток з печивом і тістечками, які приготували справжні майбутні українські господиньки.
Усі погодилися, що це справді напій на всі випадки життя, розмовляти за чаєм треба тільки про красу природи, мистецтво або сам чай, і, в жодному разі, не про політику, як прийнято у нас.

Голова Юлія, учениця 10 класу, член гуртка літературної творчості Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІст.

Ігри патріотів
Велика увага у житті сучасної школи приділяється військово-патріотичному вихованню учнів. Серед учнівської молоді Львівщини популярність здобула гра «Джура (Сокіл)». У рамках цієї гри у Щирецькій ЗОШ №2 І-ІІІ ст. щорічно проводяться Ігри патріотів серед старшокласників. І у цьому році, у юнаки та дівчата змагалися у вмінні стріляти з пневматичної гвинтівки, стрибали з місця, підтягувалися, згинали і розгинали руки в упорі від підлоги. Дівчата стрибали через скакалку, піднімали тулуб з положення лежачи. Хлопці підтягувалися у висі.
Команди 10 і 11 класів (по 7 чоловік) перетягували канат, надавали екстрену медичну допомогу. Змагання проходили у енергійному темпі, емоції зашкалювали, всі дуже прагнули до перемоги. Але дісталася вона найсильнішим -  команді 11 класу. Гру проводили вчителі Голова Р.С. та Пижик П.Б.

Голова Р.С., учитель фізичного виховання Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІст.


22 грудня 2017

22 грудня 2017 року у Щирецькій ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів підсумком навчального тижня та робочого дня стало веселе передноворічне святкування «Різдво крокує вже до нас!». Колаборація пятикласників була успішною. Квасниця О.Б. зуміла об’єднати  творчих учнів школи і створила справжнє свято наприкінці важкого робочого тижня. Батьки, учителі та учні мали змогу поколядувати як німецькою, так і українською; побачити Миколая та отримати від нього подарунки. Свято доповнили працьовиті гноми, які перемогли жадібну чаклунку.

Усім було весело!


Минають дні, хвилини, місяці і роки,
Не рік, не два – а 19 майже літ
Немає поруч близької людини
Без нього меркне український світ.
Девятнадцять земних, блакитнооких весен
Над світом прошуміли, відцвіли –
Не чути рідний голос Чорновола,
Та він живе в серцях, поміж людьми…

24 грудня 2017 року В. М. Чорновіл святкував би своє 80 річчя. На жаль…
В.Чорновіл  - це непересічна, яскрава особистість нашої історії, людина високих моральних чеснот, гідний патріот, у якого Слово і Діло завжди підпорядковувались високій ідеї – ідеї відродження Української державності і служіння українському народові.
Ще замолоду поставив він собі за мету створення української самостійної держави. І крок за кроком, тюрма за тюрмою, стаття за статтею, книга за книгою – йшов до цієї мети…
В пятницю 22 грудня, напередодні його 80-річчя, у нашій школі вшанували світлу память Величної Людини, життєвий шлях якої був злочинно обірваний, перерваний у русі, у невпинному русі на шляху до справжньої, справедливої України.
У 10 класі було проведено виховну годину «Памятаємо, любимо, шануємо…». Учні ознайомилися із життєвим шляхом В. М. Чорновола, історією виникнення Народного Руху України, переглянули відеофрагменти із спогадами самого  Вячеслава Максимовича, його сестри Валентини.

Він не став Президентом України, але став її національним Героєм – посмертно!  Його вбили під час  руху – у дорозі, на шляху до тієї, іншої України, за яку він заплатив здоровям і життям.



Санта Клаус у Щирецькій ЗОШ N2

За використання сучасних методів викладання та інноваційний підхід до роботи з учнями вчителі англійськоі мови Щирецькоі ЗОШ N2 одержали неймовірно цікавий подарунок від Санти Клауса та мовної студії La la English-апробаційні навчальні та візуально-ігрові комплекти для проведення ефективних уроків.Найбільше зраділи подарункові школярі.Адже саме вони стали учасниками відображення життєвих ситуацій в ігровій формі з яскравими посібниками.
Тематичні картки, настільні та мемоігри, демонстраційний сет фруктово- овочеве асорті, доміно та багато інших цікавинок було на уроках англійської мови впродовж двох тижнів. Сучасні методи навчання допомагають витиснути мертву систему  викладання, навчитись по-новому взаємодіяти з дітьми XXI століття.Адже діти - творці нового часу з новими реаліями та відношеннями.Такі навчальні комплекти змінюють підхід до навчання та показують як спілкуватися із сучасними дітьми та  поважати їх погляди. Вони дають змогу вчителям виходити за рамки освітніх стереотипів. Саме вчитель є живим джерелом, яке наповнює та мотивує.
 Іноземна мова - це один з інструментів взаємодіі зі світом. Процес мовного опанування повинен бути природнім, цікавим, психологічно комфортним та ефекьивним. Саме з цією метою Санта подорожує по країні та радує вчителів англійськоі мови та їх учнів. Адже Teacher's box створений для того,щоб впливати на якість та позитивні емоціі як вчителів так і їх учнів Найважливіше, щоб було бажання творити англомовну реальність на уроках та підвищувати апетит до англійської в україномовних дітей.
Найактивнішими учасниками навчально - комунікативних ситуацій були шестикласники Христина Штаблава, Дарина Нагірна, Соломія Дуфанець Марія Труш, Аня Руденко, Вікторія Пеприк, та Юліана Шаравара. Семикласники  Софія Денисенко, Анастасія Смолинська, Василина Фітьо, Ліля Пушкар та Анна Ригель найкраще справлялися з роботою в групах. Навіть ті учні, що на звичайних уроках вагалися говорити, намагалися вести діалоги та монологи . Адже сучасна методика націлена на природне вивчення англійськоі мови та виховання впевнених особистостей.
Марія Іванівна Плацидем,
вчитель іноземних мов

Щирецької ЗОШ І-ІІІст.N 2

08 грудня 2017

Всеукраїнський тиждень права у школі

З 4 по 8 грудня 2017 року Щирецька ЗОШ №2 І-ІІІ ст. долучилася до проведення Всеукраїнського тижня права. Вчитель історії та правознавства Косилович О.О. організувала проведення виставки малюнків на тему прав людини. 6 грудня відбулася зустріч за круглим столом «Я маю право, - значить я зобов’язаний». В ході зустрічі учні старших класів школи систематизували свої знання з правознавства, узагальнили відповідний матеріал на рівні громадянина своєї держави. Лідери круглого столу взяли на себе обов’язок посприяти реалізації проекту «Шкільна юстиція» серед членів учнівського комітету школи.
8 грудня відбувся урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Під час уроку були використані ролики на правову тематику.
Кожен повноцінний громадянин своєї держави повинен усвідомлювати важливість своїх прав та обов’язків як відповідальний громадянин розвиненої нації!


07 грудня 2017



Використання коштів
станом на 1 листопада 2017 року
Щирецькою ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів






2110
2120
Разом зарплата
Харчування
Надання послуг
Відрядження
2773321,4
600202,4
3373523,8
30313
73850
1770








Придбання матеріалів
Придбання обладнання
Вода
Світло
Газ
Капітальні ремонти
Реконструкція
6062

2166
19541,94
269697,86
6462

05 грудня 2017

"Пісня буде поміж нас..."


   Пам'ять про Володимира  Івасюка живе серед людей. Його пісні зворушують, зберігають у нас наше українське, національне почуття любові до України.

  Щорічно відбуваються фестивалі, концерти його пісень на сценах великих театрів та народних домів. Такий концерт відбувся і у Щирецькому народному домі Просвіта.

    Вчитель музичного мистецтва нашої школи Книш П. М. підготував виступ вокальних колективів 4-го та 6-х класів, які виконали пісні " Колисанка ", " Дзвіночки лісові" та й сам взяв участь у виступі квартету вчителів Щирецької ДМШ.



29 листопада 2017

Сльози  Божої Матері

Матінко Божа – усі ідуть до тебе на прощу. Вислухай і мою сповідь. Все своє життя я несла страшний тягар, здавалось, полопають жили, але кожен раз, підставляючи оголену душу свою, я знала, що вистою, що відстою своє право на щастя. Допоможи мені і всім людям стати рабами Божими, а не земних диктаторів рабами. Амінь.
                                                                                                   Улас Самчук «Марія»
День пам’яті жертв Голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження  цієї трагедії розпочалося лише наприкінці 80-х років минулого століття. На сьогоднішній день  в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.  У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом,  і  7 грудня 2016 року українські парламентарі закликали й інші держави визнати.
 Цього дня передбачені жалобні заходи  на всій  території України : проведення тематичних наукових, інформаційних та культурно-мистецьких заходів, виставок, презентацій документів, фото- і відеоматеріалів. У Щирецькому Народному домі було продемонстровано художній фільм « Гіркі жнива», присвячений цим трагічним сторінкам історії.
О 16.00 в кожній домівці й установі українці запалили свічки пам’яті та приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання.
У понеділок класні керівники 6 –х класів  Щирецької ЗОШ №2 І – ІІІ ступенів Даць О.С. і Сениш Л.Р. провели вечір – реквієм до річниці Голодомору « Сльози Божої Матері». Разом з учнями  згадали у  молитвах усіх тих, хто страждав і помер під час  Голодомору. На завершення вечора запалили свічки в знак пам’яті і скорботи за тими, хто пішов із життя.
Засвіти свічу, засвіти!
Хай здригнуться від правди світи.
Хай дізнається вся Земля:

Панахиду Вкраїна справля…

21 листопада 2017


18 листопада 2017 року нашому краянину, людині, яка була для усіх прикладом людяності, порядності, авторитету, лікарю, ім’я якого було візитною карткою усієї медицини району, Петру Михайловичу Адермаху виповнилося б 85 років. А 25 жовтня минуло 15 років, як його вже нема серед нас. Він не дожив до свого 70-річчя всього три тижні. 23 грудня 2003 року вулицю Шкільну у Щирці перейменовано на вулицю П. Адермаха.

17 листопада у Щирецькій ЗОШ №2 І-ІІІ ст., яка знаходиться на вул. П. Адермаха 22, відбувся вечір пам’яті цієї неординарної людини.
Народився Петро Михайлович у селі Підсадки біля Поршни. Виріс в атмосфері любові до всього українського, гаслом усієї родини були слова «Бог і Україна». Співаючи дитиною разом з батьками у церковному хорі, мріяв стати священиком. Але доля розпорядилася по-іншому. У семирічному віці захворів на остеомієліт, у нього почала псуватися кістка. Багато часу вимушений був перебувати у лікарні, де став уже «своїм». Жартуючи, професор Середницький напророчив хлопцеві: «З тебе буде добрий лікар!» Вчився самотужки, екстерном здавав екзамени і у 1955 році закінчив Львівську школу №34 з хорошим атестатом, вступив у Львівський медичний інститут. За нього раділа уся родина, а особливо мама, материнське серце якої не раз стискалося від болю за сина, який стрибав на милицях. У 1961 році став лікарем-педіатром, а у 1971 році перекваліфікувався за потребою часу на лікаря-отоларинголога. Працював спочатку у Турці, Дашаві, Стрию, Самборі, Пустомитівській поліклініці, а згодом у Щирці. Сюди ще довго приїжджали люди із Турківщини і Самбірщини до лікаря Адермаха за кваліфікованою допомогою. Тут, у Щирці, жив і працював до останнього свого дня, а поховати заповів себе біля батьків.
У Щирці живе сімя сина Петра Михайловича, у Наварії – дружина Богдана Іванівна зі сім’єю дочки.
Живучи у бурхливий час, Петро Михайлович Адермах був активним учасником усіх політичних подій нашої області, району, селища; обирався депутатом районної і селищної рад. Був активним організатором і учасником Товариства української мови ім.Т.Шевченка в районі  і в селищі, а з 1996 року був обраний незмінним головою осередку «Просвіта» ім.Т.Шевченка у Щирці. Дуже любив співати і був старостою Народного хору «Черемшина». На вечорі пам’яті у виконанні вчителів школи Даць О.С., Сениш Л.Р та Книша П.М. прозвучали улюблені пісні Петра Адермаха.
11 жовтня 2009 року у Щирці відкрито Музей пам’яті жертв сталінських репресій – це здійснилася мрія Петра Михайловича. Про події, які відбувалися на теперішній території музею, лікар Адермах написав вірш-баладу «Розповідь трактора», який прочитав учень 10-го класу Лев Андрій. У виконанні учениці 10 класу Голови Юлії прозвучав вірш  П. Адермаха «На роковини Шевченка». Кіндій Ірина та Кушнір Марія (учениці 9-Б класу) прочитали вірш Романа Мазія, присвячений П.М. Адермаху, «Злет», Гнат Марта та Костецька Уляна – «Пам’яті просвітянина» Зиновія Гаєцького, пані Мирослави Грундас «На похороні Петра Михайловича»  - Кузів Богдан (учень 9-А класу).
Запрошені на вечір пам’яті гості: Гаєцький З.І., голова районного осередку «Просвіта» ім. Т.Шевченка, Кулинич Н.М. та Пасіцька М.С., голова та секретар Щирецького осередку «Просвіта» ім. Т.Шевченка, Адермах І.А., лікар-педіатр, невістка Адермаха П.М., Пижик Г.М., директор школи та колишня сусідка - поділилися спогадами про цю незвичайну людину, друга, свекра.
На завершення вечора у виконанні вокальної групи учнів 8-го та 5-А класів, учнів школи, вчителів та гостей прозвучала пісня-гімн «Червона калина»,  як данина світлій пам’яті Петра Михайловича Адермаха.

Педагог-організатор Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІст. Доскоч Г.В. 




17 листопада 2017

Обласний турнір юних фізиків ім. А.В. Бородчука
11 листопада 2017 року відбувся обласний етап XXVI Всеукраїнського турніру юних фізиків.
Всеукраїнський турнір юних фізиків (ВТЮФ) — командне творче змагання школярів, яке полягає у розв’язанні дослідницьких задач та захисті своїх розв’язків у науковій полеміці. Кожного навчального року оргкомітет публікує список з 17 дослідницьких фізичних задач. Команди школярів мають кілька місяців на розв’язок цих задач, після чого приїжджають на турнір і представляють свої розв’язки у форматі фізбоїв.
Що таке Турнір юних фізиків? Це дух лицарства! Це чесний інтелектуальний поєдинок! Це драйв наукового змагання! Це вируючі фізичні пристрасті! Це унікальне явище, відчувши тяжіння якого одного разу, стаєш його затятим прихильником назавжди! Саме Його Величність Турнір пробуджує тягу до наукового пізнання, зміцнює дух, формує уміння вести дискусії, компетентно і грамотно відстоювати свою точку зору, прагнути до інтелектуальної переваги і наукових перемог. Це кузня інтелектуалів і молодих вчених, місія яких - здійснювати відкриття, досягати нових висот розвитку, змінювати світ на краще!
Команда учнів Пустомитівського району виборола ІІ місце у складі :
Щербея Антона, учня 11 класу Старосільської ЗОШ I-III ст.;
Матущака Тараса, учня 11 класу Старосільської ЗОШ I-III ст.;
Литвишко Зоряни, учениці 11 класу Щирецької ЗОШ №2 I-III ст;
Шуварик Василини, учениці 11 класу Щирецької ЗОШ №2 I-III ст;
Попеску Ганни, учениці 11 класу Щирецької ЗОШ №2 I-III ст.

Команду підготували до турніру: Чобіт Олег Миколайович, учитель фізики Старосільської ЗОШ I-III ст та Войцеховська-Штаблава Анна Мар’янівна, учитель фізики Щирецької ЗОШ №2 I-III ст.

Учитель фізики Щирецької ЗОШ №2 I-III ст.

Войцеховська-Штаблава А. М.

10 листопада 2017


                    День  української  писемності  та мови 
                     у Щирецькій ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів


09.11.2017 р. у Щирецькій ЗОШ №2 І-ІІI ступенів учні та учителі взяли участь  у написанні Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності. Також учителі словесногсті  мали змогу вкотре наголосити на актуальності рідної мови у різних сферах функціонування суспільства. Афтанас Д.А. організувала проведення лінгвістичної вікторини «Мова – духовне багатство народу», учасники якої змагались за звання кращого «Юного мовознавця». Призерів відзначили пам’ятними сувенірами. Шилич М.В. продемонструвала матеріали презентаційного характеру для учнів школи. Тематика продемонстрованих документальних зразків та уривків художніх фільмів дозволила учням усвідомити велич та значимість рідного слова. Кузь І.І. разом із учнями 5-х класів позмагались між собою у знанні правописних норм рідної мови, а десятикласники спробували свої сили у розважальному конкурсі «Віршотворець».

23 жовтня 2017


Патріарх Йосип – християнський подвижник і праведник
У Щирецькій ЗОШ №2 І-ІІІ ст. відбулося вшанування пам’яті патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого.
Цими днями учні школи мали змогу вкотре згадати видатного українця, почерпнути нові відомості про життя та діяльність патріарха.
Вчителі історії Косилович О.О. та Василишин О.Б. підготували вичерпну розповідь про Йосипа Сліпого, для ознайомлення також був поданий ілюстративний матеріал.
Для учнів 5-6 класів учителі історії мали змогу запропонувати перегляд мультфільму «Йосип Сліпий», а також презентацію «Патріарх Йосип Сліпий».
Учні старших класів ознайомились зі змістом документальних стрічок: «Патріарх. Життя Йосипа Сліпого», «Крізь терни до зірок», Йосип Сліпий «Розбудова церкви».

Йосип Сліпий – вагома постать в історії українського релігієзнавства та культури загалом. Кожен, хто думкою доторкнувся до трагічних сторінок біографії патріарха, зміг осягнути велич постаті та силу духу Йосипа Сліпого.