12 квітня 2019



Майстер-клас писанкарства
Наближається головне християнське свято – Воскресіння Ісуса Христа, Великдень.
11 квітня у Щирецькій ЗОШ №2 І-ІІІст. проведено майстер-клас писанкарства для усіх бажаючих дітей зі шкіл Щирецької ОТГ. Своїм умінням з учнями поділилася директор Щирецького музею жертв сталінських репресій Надія Василівна Кривченко. Із вступним словом виступила Надія Олександрівна Когут, головний спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету Щирецької селищної ради.
З давніх часів у різних народів існували обряди, перекази, пов’язані з символікою яйця як символу сонця, життя, цілющої сили, багатства, відродження та воскресіння. Але жоден народ не доніс до наших днів так виразно магічні знаки-заклинання, які зберіг генетичною пам’яттю в українських писанках наш народ.
Наше завдання – зберегти історичні традиції і передати наступним поколінням.
Доскоч Г.В., педагог-організатор Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст.





11 квітня 2019



У Щирецькій ЗОШ №2 І-ІІІ ст. було проведено тиждень озеленення. 
Учні 10-х класів посадили 35 сосен навколо навчального закладу. 
На клумби висаджено квіти, які учні будуть ретельно доглядати.
Діти усвідомили, що озеленення – це важлива частина екології, тому ми закликаємо кожного любити свою природу!

Зробімо природу кращою, почнімо із себе!

Вікторія Вітер, голова учкому Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІст.







08 квітня 2019



V Науково-методична конференція
«Сучасні тенденції навчання хімії»

                                                       Освіта є основою розвитку особистості,  
                                                   суспільства, нації та держави, а відтак саме від якості освіти залежить майбутнє України…


                29 березня 2019 року вчителі хімії Демчук Богдана Богданівна (Опорний заклад Щирецька ЗОШ №1 І – ІІІ ст. ім. Героя України Б.Ільківа ) та Ільків Галина Ігорівна (Ланівська ЗОШ І – ІІ ст.) взяли участь у V Науково-методичній конференції «Сучасні тенденції навчання хімії», яку вже п’ятий рік поспіль проводить кафедра неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка.  Цього року учасниками стали близько 150 викладачів  з понад ста навчальних закладів загальної середньої, професійної та вищої освіти України.
         Розпочала роботу конференції Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка, зокрема, акцентувала увагу на важливості вивчення природничих дисциплін. У розмові з Міністром освітяни порушили теми:
ü невідповідності і непослідовності вивчення споріднених тем у навчальних програмах з хімії, фізики, математики та біології;
ü  неможливості одночасного вивчення теоретичних і практичних основ предмету через нестачу обладнання і реактивів, особливо у непрофільних школах і, як наслідок, втрату інтересу дитини до вивчення природничих дисциплін;
ü недостатньої популяризації хімії на ринку праці.
         Учасники обговорили питання навчання хімії у закладах середньої та професійної освіти, методичної підготовки хіміків у закладах вищої освіти, проблеми мотивації та формування стійкого інтересу до вивчення цієї науки, науково-дослідницьку та методичну складову діяльності вчителя і викладача, ознайомилися з інноваціями в хімічній освіті, пріоритетними напрямами наукових досліджень у галузі хімії та впровадження їхніх результатів у фахову підготовку вчителів.
         Закривав конференцію декан хімічного факультету Григорій Дмитрів, який наголосив на важливості вчителів, адже без вчителя немає учня, без учня – студента, а без студента – університету.
Керівник м/о вчителів природничого циклу
Щирецької ОТГ
Даць О.С.





Вітаємо з перемогою !

Школа - це майстерня, де формується думка
підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках,
якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.
А. Барбюс
                Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її світовий авторитет, а тому перед кожним учителем стоїть завдання, спрямоване на забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для обдарованої молоді .
         Головне завдання сучасного вчителя - дати виявитися самостійним творчим силам дитини, виховати людину з широким розумінням своїх обов’язків, з незалежним високим розвиненим розумом, таку людину, яка проведе в життя свою незалежну думку.
         Сьогодні система освіти в нашій країні переживає період серйозних реформ, спрямованих на те, щоб її рівень відповідав високим європейським стандартам. Ми хочемо бачити нашу молодь відкритою до нових знань, грамотною, компетентною, яка вміє самостійно розв'язувати поставлені перед нею завдання, талановитою, творчою  та успішною.
         З 18 по 23 березня 2019 року в м. Харкові проходив ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. В олімпіаді брали участь 25 команд з усіх регіонів України, до складу яких входило 155 учнів 8-х – 11-х класів та 39 керівників. Команда Львівщини виборола два призових місця.
         Щиро вітаємо  учня 10- А класу Щирецької ЗОШ №2 І – ІІІ ступенів                   Кузіва Богдана  та його  вчителя біології Даць Олену Степанівну  з перемогою, - ІІІ місце  в  ІУ етапі Всеукраїнської олімпіади з біології .
         « Учитель відкриває двері, а входять учні самі », -  така формула успіху учителя щодо системи роботи з обдарованими учнями дає свої позитивні результати, «запалює» в дитині цікавість до предмета, відкриває непізнаний світ науки.
         Побільше дітей нам, креативних, метушливих, інтелектуальних, здібних. Вони у майбутньому стануть тією силою, яка здатна забезпечити гідний розвиток нашої громади і держави.
Нових творчих злетів вам на вершинах її Величності науки.
Ви найкращі! Ви наша гордість! Так тримати!

Директор Щирецької ЗОШ №2 І – ІІІ ступенів
Пижик Г.М.






Вечір творчості Володимира Івасюка
«Моє життя – обірвана струна»

До 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка (1949 – 1979), відомого українського поета, композитора, співака.

         Володимир Івасюк належить до тих не багатьох безмежно обдарованих Богом особистостей, присутність яких в українській культурі не вимірюється і не обмежується їхнім життям чи смертю. Вона безконечна, як вічна українська пісня. Його твори звучать так, ніби вони написані сьогодні з  драматичною глибиною, дивовижною мелодійністю і енергетичною потугою. Така музика може бути створена лише від серця, від любові до життя, до людей, до матері. Вона така довірлива і щира, природна, справжня, вона стукає у двері кожної української родини.  Саме на піснях Володимира Івасюка розпочалася щаслива творча доля широковідомих співаків: Софії Ротару, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича та ін.
         Дивовижно складаються людські долі. Одному судилося спокійне життя, сповнене праці, людського щастя, всього того, чим живе людина на землі. Іншому… Є долі – наче блискавки, які вихоплюються раптово, висвітлюють найзаповітніші куточки людської душі і надовго, може, назавжди залишають свій відблиск у людській пам’яті.
         Вшановуючи пам’ять відомого українського поета, композитора, співака, 22 березня у Щирецькій ЗОШ №2 І – ІІІ ст. учнями 7 – х класів під керівництвом Даць О.С. та Сениш Л.Р. був проведений Вечір творчості «Моє життя – обірвана струна».  На заході прозвучали пісні « Червона рута», « Пісня поміж нас» та ін. у виконанні дівчат 7 – х класів, Варгаль Л., Марців В.  ( 11 клас ). Класні керівники 7 – х класів виконали « Баладу про мальви». Присутні   переглянули відеосторінки про життя і творчість автора, які були знайдені серед музичних ресурсів Інтернету.
         Володимир Івасюк прожив лише тридцять років. Але ті роки були напрочуд змістовні, осяянні мрією про добро і красу на землі. У житті він отримував щастя від творчості і від того, що зла нікому не чинив, нікому не заздрив і невтомно працював для своєї доби і рідного народу. Ну, а пісня? Його пісня є і буде поміж нас.
Коли поїдеш, любий друже,
Із краю гір, шовкових трав,
Візьми з собою, мою пісню –
Я в неї щастя наспівав.
В. Івасюк


Заступник директора з НВР
Щирецької ЗОШ №2 І – ІІІ ст.
Соколова В.І.